Bilgi paylaştıkça çoğalır

İkincikat geçtiğimiz yaz ‘Aa bu karakteri şu oynasın, ben yazdım o yönetsin’ oluşumunu Yarının Oyunları projesiyle tepetaklak etti. Seyircilerin belirlediği konu başlıklarını aldı, kura yöntemiyle konuyu yazarla, yönetmenle ve oyuncularla birleştirdi. Tamamen rastgele oluşturulan kadrolardan çıkan işler ise beklentinin baya bir üstündeydi. Bu oyunlardan 2 tanesi ikincikat’ta sezon boyunca sahnelenmeye devam edecek. Bunlardan ilki Deniz Madanoğlu’nun yazdığı, projenin sahibi olan Sami Berat Marçalı’nın yönettiği, Banu Çiçek Barutçugil, Gülce Oral, Selen Uçer ve Esra Dermancıoğlu’nun oynadığı ‘POZ’ oyunu.

‘POZ’ bir adamın hayatına bulanmış 4 kadının hikayesini anlatıyor bize. Oyunun örgüsü o kadar detaylı örülmüş ki oyundan çıkınca insanın aklında tek bir soru bile takılı kalmıyor. Geçtiğimiz sezon Şapkalı O***** Çocuğu’nda izlediğimiz Esra Dermancıoğlu bize tamda rolünü bulmuş dedirtmiş, oyunun yönetmenini tebrik etmemizi sağlamıştı ancak bu kez bambaşka bir tat bıraktı ruhumuzda. O kadar naif ve aslında acısı o kadar kadınsaldı ki onu çok net anlayabildik ve onun için üzüldük. İkincikat’ın hala sahneye en çok çıkan oyuncusu ünvanına sahip Banu Çiçek Barutçugil ise sert ve aslında ne istediği gayet net olan bir karaktere beden olmuş.Gülce Oral oyunuyla gözlerimizin dolmasına sebep oldu ve o karmaşık psikolojisini net bir biçimde geçirdi bize. Son olarak sesi güzel kadın Selen Uçer var, ölmüş eşe sadık, onun ideallerini takip eden vefakar eşi canlandırıyor ancak asıl vefakarın o mu yoksa diğer 3 kadından biri mi olduğu sorusunun yanıtını siz oyunu izledikten sonra cevaplayın.
‘POZ’ sezon boyunca ikincikat-karaköy’de.
İkincisi ise Firuze Engin’in yazdığı Berfin Zenderlioğlu’nun yönettiği, Seda Türkmen ve İbrahim Halaçoğlu’nun oynadığı ‘CAMBAZIN CENAZESİ’. Tolga İskit oyundaki yerini sezonda Seda Türkmen’e bırakmış, provalar falan derken oyun 9 Aralık’tan itibaren ikincikat’ta izlenebilir kıvama ulaşıcak.Onu da kaçırmayın der ben kaçarım.
İyi Seyirler

Bilgi paylaştıkça çoğalır
Önceki konuBu bir tanışma yazısıdır!
Sonraki konuKadrajdaki Parmak
Ben Tanrı'nın aldırmak isteyip başaramadığı çocuğuyum.

Bir yorumda siz bırakın

Please enter your comment!
Please enter your name here