Bilgi paylaştıkça çoğalır

Bu yıl herkes farklı bir tatil planı yapıyor. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı tatillerinin uzun tatil zamanlarına denk getirilmesi nedeniyle herkes hayalindeki yere gitmek istiyor. Kimi Avrupa turu yapmaya karar verirken kimisi güneye iniyor; kimi yurtdışı turları ile uzun zamandır fotoğrafını gördüğü ancak bir türlü gitmeye fırsat bulamadığı şehirleri görmek için hazırlanırken kimisi ise doğa sporları ile macera peşinde koşuyor. Biz ise doğanın güzelliklerini sergilemek ve sizinle paylaşmak için durmadan araştırıp duruyoruz. Dünyanın en ilginç yerlerini, en güzel parklarını, unutulmaz gün doğumu karelerini biriktiriyoruz.

Avatar filmini izleyenler mutlaka hatırlayacaktır. Filmde uçan bitkiler, havada duran kara parçaları ve gizemli ağaçlar vardı. Hatta bu ağaçlar o kadar gerçekçiydi ki sanki yeryüzünün bir yerine saklanmış gibilerdi. Bu cenneti yok etmek isteyenlere karşı savaşan yere halk, güzelliklerin yok olmasını istemiyordu. Tabii biz de bu güzellikleri hayran hayran izledik film boyunca.

Peki Avatar filmindeki bu yerlerin gerçek olduğunu söylesek bize inanır mıydınız? Tamam tamam, lafı daha fazla uzatmayalım. O ağaçlar her şeyiyle olmasa da tamamen gerçek diyebiliriz. Avatar filmindeki cennete benzeyen o görüntüler Çin‘in Tianzi Dağları’ndan esinlenilerek beyaz perdeye taşınmıştır. Devasa büyüklükteki kaya parçalarının, uçurumlar ve yarıklar halinde yan yana olduğu Tianzi Ormanı ve Tianzi Dağları’na ait birbirinden güzel 11 fotoğrafı paylaşıyoruz.Bir yorumda siz bırakın

Please enter your comment!
Please enter your name here