Bilgi paylaştıkça çoğalır

“Kırk yaşımda tek odada müstakil evim oldu. Her şey, hayatımda her şey geç oldu.”

 Bu sözler Türk Edebiyatı’nın en büyük isimlerinden Ahmet Hamdi Tanpınar’a ait. Büyük yazar ITEF’in düzenlediği edebiyat festivali kapsamında Beş Şehir’de anılıyor.

İlki 2009 yılında gerçekleştirilen İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali, Türkiye’nin en önemli uluslararası edebiyat festivali olma özelliğini sürdüyor.

Ağırlıklı olarak şehir temasının işlendiği festival bu yıl Tanpınar’ın Beş Şehir adlı eserini adım adım takip ederek İstanbul, Bursa, Ankara, Erzurum ve Konya’da. Festival’in etkinlik tarihi 30 Ekim-3 Kasım ITEF 2013 bu sene 15 ülkenin edebiyat yazarlarını buluşturuyor. Türkiye’den aralarında Ahmet Ümit, Ece Temelkuran, Murathan Mungan, Tomris Giritlioğlu, Çiler İlhan, Yekta Kopan, Nermin Bezmen, Hakan Bıçakçı ve Oya Baydar gibi edebiyat dünyasının önemli isimlerinin yer aldığı festivale Alberto Manguel, Eva Petric, Franziska Gehm, Jan Van Mersbergen, Terea Praauer ile birlikte toplamda 60 yazar katılıyor. Etkinliğe katılacak tüm yazarlara ve kısa biyografilerine şu adresten ulaşmak mümkün.

Program tarihleri, şehir, mekan bilgileri ve ITEF ile organizasyona dair detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Bilgi paylaştıkça çoğalır
Önceki konuSinema ve Tiyatromuzun Mihenk Taşı: Suna Pekuysal
Sonraki konuDer unerwünschte Jack London
"hiçbir şeye inanılmıyorsa, hiçbir şeyin anlamı yoksa, hiçbir değere 'evet' diyemiyorsak, her şey olanaklıdır, her şey önemsizdir... kötülük ve erdem de birer rastlantı ya da gelip geçici bir istektir." Albert Camus

Bir yorumda siz bırakın

Please enter your comment!
Please enter your name here