Bilgi paylaştıkça çoğalır

Dünya dönmeye devam eder, plaklar ve saatler aynı yönde. Kalbimizi çalıştırmak şöyle dursun, biz varlığımızdan bile şüphe ederiz böyle saatlerde. Demeyin lütfen. Düşlerimiz avuç içinde yuva yapar. Susunuz. Bekleyişimiz sizin belleğinizde. Geceye hareketimiz sizinle aynı şehirde buluşur. Oturunuz. Bir kabileye gözdağıdır yüreğinizin çarpması. Korkarız. Birileri var uzakta, siz varsınız uzakta, yüreğiniz uzakta. Boynunuz kuşların en huzurlu merkezi. Yüzünüz iklimlere bahçe. Susunuz, sesiniz gitmeye hasret. Vazgeçmek üzerine bir şehir haritasıdır bedenimiz.

Varlığımız: Sen Sokağı 21 Numara

Geçmişe dönüp baktığımızda yaralarımızı daha temiz bırakabiliyoruz artık. Yaralandığımız yerler ise hep aynı. Annemin tutarsız isteklerinin zehrinden kaçıp sana sığındım. Mağlup ve mağrur bir maddedir kader üzerine yazdığımız tebessüm. Yüzüne hangi coğrafyanın kaderini bağlasak özgür bir ülke olur gençliğimiz.

Birileri bisiklete ilk bindiğinde yanında olmak istiyorum. İlk ben olmak istiyorum. Bu hayatta çok şey gördüm, çok şey dinledim, çok şeye inandım. Ama en güzel inancım senin varlığındı.

Bilgi paylaştıkça çoğalır
Önceki konuHepimiz bir kez kötü olacağız!
Sonraki konuSürgün
Gecelik ve Hüzün Karargahı adlı kitapların yazarı. Artful Living ve Karantina'da röportaj yapar, arada bir öykü yazar.

Bir yorumda siz bırakın

Please enter your comment!
Please enter your name here