Bilgi paylaştıkça çoğalır

Günlerden perşembe, işten koştura koştura çıkıyorum çünkü yolum uzun. Ucu ucuna Mekan Artı’nın bize bildirdiği saatte mekanda oluyorum, biletlerimizi alıyoruz yanımda sokağın başında buluştuğum arkadaşım var, bize bir kroki veriliyor, buraya gideceksiniz sizi arkadaşlarımız orada karşılayacak diyorlar. Alıyoruz krokimizi düşüyoruz yollara. Hedef noktaya varıyoruz, bir süre bekliyoruz. Bizim gibi 15-20 kişi daha var kapıda bekleyen. Sonra bize bir apartmanın 3. Katına kadar eşlik ediyorlar. İçeri giriyoruz, ayakkabılarımızı çıkarıp montumuzu asıyoruz. Evi geziyoruz, ev mü-kem-mel! İşte diyorum böyle bir evim olsun başka bir şey istemem. Bu düşüncemi unutmayın lütfen.

Evin kapısı açılıyor, içeriye 30lu yaşlarında bir çift giriyor ‘biraz’ çakır keyifler.
Sonrası biraz muhabbet, sohbet.
Biraz komşuluk.
Biraz merak.
Biraz Berlin.
Bir tabanca.
Bir çanta.
Değişim.
Biraz fazla değişim.

Tabi ki size misafirliğimizi anlatmayacağım gidip bir parçası olma hissini yaşamanız gerekiyor. Son 10 dakika o evden çıkmak için her şeyimi verebilirdim, o kasvet, o rahatsızlık beni o kadar boğdu ki çıkıp gitmek istedim ama onu bırakıp gidemedim. Misafirlik bittiğinde benimle birlikte gidemeyen birkaç kişi daha vardı, gidemedik.

‘TEKLIF’ size bambaşka bir bakış açısı sunuyor.Siz neyi görmek isterseniz onu görüyorsunuz, hangi açıdan bakmak isterseniz o açıda duruyorsunuz.İsterseniz gözlerinizi kapatıp, kulaklarınızıda tıkayabilirsiniz birçoğumuzun gündelik hayatta yaptığı gibi, bu tamamen sizin isteğinize kalmış. O kapı yüzünüze kapandığında ardında ne olduğu da hayal gücünüze…

Son olarak Sermet Yeşil ve Evrim Doğan’a misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum. Bu kadar gerçek ve yalın oldukları için de.

Ve tabi ki tüm Tiyatro POL ekibine.

Tiyatro POL’ün ‘Teklif’ini kabul edin, emin olun hiç pişman olmayacaksınız.
Teklif 8-15-29 Ocak’ta Mekan Artı desteğiyle Harbiye’de bir evde.

Size iyi seyirler der ben kaçarım.

Bir yorumda siz bırakın

Please enter your comment!
Please enter your name here