Bilgi paylaştıkça çoğalır

Hangi iktidar döneminde olduğu, neden böyle çoğaldı sorularından bir kopalım. Ortadaki yanlışlık ilkokuldan hatta öncesi ailemizde başlıyor. “Oğlum göster- kızım kapat” Sen oğluna göster dedin, oğlun göstermekle kalmayıp gücünü gösterdi. Güç diyorum çünkü ona bunun bir güç olduğunu empoze ettin. Kızına kapat dedin, kapattı. Öyle bir kapattı ki evlendiğinde dahi açılamadı. Her seferinde acı çekti. Evlenene kadar sokakta rahatça yürüyemedi. He yürüyenler oldu onlara lakap taktınız, laf attınız.

Peki siz neden böyle yetiştirdiniz?

İnançları olmaması gereken her şeye karıştırdınız. Öyle bir hale getirdiniz ki yaşananları inançlarınız bile karşılamıyor farkında mısınız? Günah dediğiniz her şeye sırf birilerine yaranmak için, evet yaranmak, normal bakar hale geldiniz. Neden? Günah diye. Eşcinsel deyip kendinden başka kimseye zararı olmayanları ezdiniz, sapık dediniz, sapkındır ouuv yanacak bu dediniz. Müzik yapıyor günahtır dediniz, Alevidir kız verilmez dediniz ve daha niceleri. Ayırdınız ayırdınız… Temizlediniz ya hani. İşte bunları bıraktınız geriye. Bu yarattığınız düzen size de dönecek. Her akşam eve gidince hunharca “tecavüz pornosu izle” diye arama yapan senin baban da olabilir abin de kardeşin de. Nereden bileceksin?

Günah eşiği…

Nedir bu günah her şeye yapışan. Nedir? Alkoliktir bu deyip kenara fırlattığınız insanlar bile ramazan ayında saygı duyup içmeyi bırakacak kadar bir saygıya sahipken sizin bu günah eşiğiniz nedir anlatsanıza! Damacana, tavuk, ördek, köpek, erkekler ve kızlar… Bırakın daha fazla dine sığınmayı. İşinize geldiği gibi yaşıyor, gelişmekten uzak duruyor, yaptıklarınızı ve düşündüklerinizi kimse görmüyor sanıyorsunuz. SANIYORSUNUZ! Çoğunluk yıldırıcı bir güç olabilir ama yıkılmaz değildir. Bu düzen sizin için işlediğinde o zaman kaybedilenin farkında olacaksınız.

Bir yorumda siz bırakın

Please enter your comment!
Please enter your name here