Bilgi paylaştıkça çoğalır

Mudanya’nın Tirilye semtinde yaşayan Nilgün Sözen, azmi ve inancıyla meslektaşlarına taş çıkaran, istikrarlı ve kararlı bir o kadar da içtenliğiyle, Tirilye halkına kendisini sevdiren bir bayan. Asıl mesleği spor öğretmenliği olan Nilgün Sözen’in ataması yapılmadığı için bu işi yapmak zorunda bırakıldığı bir ülkede, ailesinden kalan kahvehaneyi işleterek hayatını sürdürüyor. Bir yandan da muhtarlığa adaylığını koyup bayanların da birçok meslekte başarılı olabileceğini kanıtlıyor. Kanıtlıyor! Çünkü semtte yaşayanlar onu çok seviyor, nereye gitse etrafında bir kalabalık ve gülme sesleri yükseliyor.

IMG_5551

“Bu kahvede dedikodu yapmak yasak”
İlk zamanlarda insanlar tarafından tuhaf karşılanırken bu durum ” Bayan çaycı mı olur”  yerini ” Kadın eli derler ya, çok beğeniyoruz” sözüne bırakmış.  Müthiş bir uygulamaya imzasını atmış bulunuyor.  Kahvede dedikodu yapmayı yasaklamış.

IMG_5500

Haftasonu gezmesi yaparken, Tirilye’ye uğrayıp kendisiyle sohbet etme imkanı bulduğum Nilgün Sözen’le gayet keyifli bir sohbete daldık.  Organikinsan’a desteğini esirgemedi bizden.Tirilye halkının sıcakkanlılığı, misafirperverliği çok hoşuma gitti. Gittiğim gün Belediye Başkanı’yla da ayaküstü sohbete daldık. Tirilye halkı için çok güzel şeyler olacağını düşünüyorum.

Haftasonu gezmesi için oldukça yakın, hızlı feribotla Mudanya’dan inip araçla ulaşabilirsiniz. En fazla iki buçuk saat yol gitmiş olursunuz. İstanbul trafiğinde bir yakadan bir yakaya gitmenin bile iki saat sürdüğünü düşünürsek, İstanbul’dan Tirilye’ye iki üç saat gibi bir zamanda ulaşmak mucize gibi.

 

Bir yorumda siz bırakın

Please enter your comment!
Please enter your name here