Bilgi paylaştıkça çoğalır

Arkadaşlarımızla her toplandığımızda hele ki içlerinden biri yeni ayrılmışsa aşk ve ilişkiler hakkında derin sohbetlere dalarız. Aşk ve ilişki kelimelerini ayrı kullanıyoruz çünkü her ilişki de aşk yoktur. Bu sohbetlerde hepimiz kendimizce ahkamlar keser bazı taktiklerin olduğunu iddia ederiz. Peki üstünde durup ne kadar düşündün? Neden taktiklere ihtiyaç duyar insan? Eğer taktikler işe yarıyorsa neden bir başkasının söylediğini uyguluyorsun? Daha fazla soru sormayacağım. En güzeli şu alttaki filmleri izleyip üstünde derin bir şekilde düşünmek gerek.

1

1- Only Lovers Left Alive (2013)
IMDB: 7.3
Eve ve Adam!

Yüzyıllık aşıklar gibi uyumak herkese nasip olmaz. Fakat bazen karşımızdaki insanı uzun yıllardan beri tanıyormuş gibi hissederiz, eğer böyleyse neden olmasın?

3f

2- OrAngeLove (2007)
IMDB: 6,9 (Ama bence yüz puan!)
Roman ve Katya!

Aşkın için ölebilir misin? En ağır soruyu baştan sorup kaburgalarınızı kırma girişiminde bulundum. Ayrıca bu filmi en son 2009 yılında izledim bir izleme linki bulan olursa haber eylesin 🙂

f4

3- The Fountain (2006)
IMDB: 7,3
Tomas ve Isabel

Ölüme çare yoktur derler. Ölümsüz düşüncelerinle ardından yola koyulabilir misin? Sorumu sorar kaçarım. Filmi izlemeye niyetlenirseniz muhakkak biraz incelemeleri okuyun. Yoksa anlayabilmek için 3 defa izlemek zorunda kalabilirsiniz.

Bir yorumda siz bırakın

Please enter your comment!
Please enter your name here