Bilgi paylaştıkça çoğalır

Eylül ayının gelmesiyle birlikte İstanbul tam bir etkinlik şehrine dönüşür. Haftasonu planları yapılırken etkinliklerde bu planların arasına girer. 21 Eylül Cumartesi günü yapılacak olan bu etkinlik değişiklik olsun diyenler için en güzel seçenektir.
Etkinliğin içeriğine bakacak olursak; Fil’m Hafızası ekibinin burada yer aldığını görüyoruz. Etkinlik, Ortaköy’ün renkli ve enerjik mekanı Bloom’da gerçekleşecek. Gösterimin en güzel tarafıda Türkiye’nin en iyi kadın animasyoncularından olan Özgül Gürbüz’un sunumuyla gerçekleşecek olması.

Özgül Gürbüz kimdir?
“İlk kısa animasyonu Aşk ve Evlilik (2004) ile festival seyircisiyle buluşan Özgül Gürbüz, 2006 yılından beri Anima İstanbul’da çalışmalarını sürdürmekte. Yönetmenin son kısa animasyonu Flawless Life (2011) yurtiçi ve yurtdışında birçok başarı kazanmıştır.”

Biletler 9 Eylül’de Biletix’te satışa sunulmuş ve sınırlı sayıda bilet basılmıştır.
Temin etmek isteyenler: http://www.biletix.com/etkinlik/PPX41/TURKIYE/tr

Sunumda hangi animasyonlar yer alacak?
Peau de Chien (2012)
Nicolas Jacquet/14’/Fransa
Her şeyin karnelerle alınıp satılmaya başlandığı kıtlık zamanında açlıktan kemikleri derisine yapışan bir köpek karnını doyurmak için bir karne peşine düşer.

Benjamin’s Flowers (2012)
Malin Erixon/12’/İsveç
Kafkaesk dünyasını küçük bir odaya sığdıran Benjamin kendi varoluşunu, gerçekle fantezi dünyası arasında bir noktada sorgulamaya başlar.

Kick-Heart (2013)
Masaaki Yuasa/12’/Japonya
Lady S. ile Masked Man M.’in şiddetli ve örtülü aşkı, güreş ringlerinden kiliseye kadar uzanan delişmen bir aşk hikayesidir.

Oh Willy… (2012)
Emma De Swaef, Marc Roels/16’42’’/Fransa
Kötü bir haberle annnesinin yaşadığı nüdist topluluğa yıllar sonra geri dönen Willy, annesinin ölümünün ardından hiç istemese de maruz kaldığı bu ortamda fantastik bir maceraya atılır.

Don’t Go (2010)
Turgut Akaçık/3’51’’/Türkiye
İnsanlar tarafından gözle görülemeyen bazı yaratıklar kedilerin en iyi dostudur ve bu dostlar kedilerimizin oldukça çılgın hamleler yapmalarına neden olur.

Flawless Life (2012)
Özgül Gürbüz/4’/Türkiye
Kusursuz bir hayat için neler gereklidir? Tüm eksikler tamamlandığında vurucu dokunuşu yapacak olan son parçanın nereden geleceği hiç! belli olmaz.

Finger’s Tale (2013)
Luca Schenato-Sinem Vardarlı/4’/Türkiye
Tokyo’da canı sıkılan parmaklar sıcak bir günde güzellik salonu, kola şişeleri, yakuzalar ve satırlarla dolu bir maceranın içine atılırlar.

Dimanche (2011)
Patrick Doyon/10’/Canada
Pazar günleri hep aynıdır. Sabah anne-baba kiliseye gidilir, sonra büyükannenin evinde sıkıcı akraba toplantılarına. Bir Pazar tüm bunları değiştirecek bir şey olur.

366 Tage (2012)
Johannes Friedrich Schiehsl/12’/Germany
Sosyal hizmetli olarak çalışan Patrick için yardımına koştuğu hastalara karşı kayıtsız kalması mümkün değildir. Ancak, insanlara destek olurken teknik davranmayı öğrenmek zorundadır.

İçine Kaçan Kız (2012)
Işık Dikmen/4’/Türkiye
Meditasyon yaparken üçüncü gözü açılan bir kız kendi içinde tarifsiz bir yolculuğa çıkar. Bu film “tüm regl ağrılarına” ithaf edilmiştir.

Kaynak: http://www.filmhafizasi.com/

Bir yorumda siz bırakın

Please enter your comment!
Please enter your name here